Sniper: Ghost Warrior 3 ile karşımıza çıkan görevler belli aslında. Hedefi öldürüyoruzsadece. Fakat mekan çeşitliliği, göreve yaklaşım tipi ve görev sırasında çıkan opsiyonel görevler, yaptığımız her ana görevi benzersiz kılmaya yetiyor. Bana soracak olursanız, oyunun en iyi yanlarından biri zaten görevleri. Bu oyundaki görevler, en iyi, detaylı ön araştırmalar ile yapılıyor. Kendinize güzel bir drone yollama noktası seçiyorsunuz. Drone ile düşmanları işaretliyorsunuz, en iyi noktanızı seçiyorsunuz ve o noktaya gidiyorsunuz karakteriniz ile. Silahınızı kuruyorsunuz, hedef ile mesafenizi ölçüp, rüzgara şöyle bir bakıyorsunuz. Hedefi öldürüp, kaçıyorsunuz. Tüm bunları yapmak, en fazla 30 dakika sürebiliyor. Tabii acele etmiyorsanız 30 dakika.

Oyun içerisinde temel olarak 3 farklı oynanış tipi bulunuyor: Keskin nişancı, hayalet ve savaşçı. Bu üç farklı oynanış tipi üzerinden de tecrübe puanı kazanıp, yeteneklerinizi açabiliyorsunuz. Bu yetenek sistemi, oyun dünyasında yeni bir çığır açabilecek seviyede değil tabii ki. Can eşyalarından alabileceğiniz canı yükselten yetenekler filan bulunuyor fakat istediğiniz oynanış tipine, bu yetenekler ile güzel bir şekilde yaklaşabiliyorsunuz. Fakat bu 3 farklı oynanış tipi ve inceleme yazımızın bu noktasına kadar belirttiğimiz güzel şeyler, oyunun en kötü noktasını saklayamıyor: Yapay zeka.

Oyunun yapay zekası bize oldukça yetersiz geldi. En yüksek zorluk seviyesinde oynadığınız zaman bile, yapay zeka oldukça salak kararlar verebiliyor. Bu da oyunun gerçekçiliğini elimizden alıyor. Bir süre sonra oyun size inanılmaz kolay geliyor, ezber ile hareket etmeye başlıyorsunuz, sonucunda ise sıkılıyorsunuz. Oyun hataları da bu yapay zeka zayıflığına ekstra ağırlık katıyor. Bu hatalardan en önemlisi ise, zaman zaman karşımıza çıkan düşmanların bir anda ortadan kaybolması ve uzun yükleme süreleri. Aslında bu yükleme süresini hata olarak sayar mısınız, bilemiyoruz fakat, rahatsız edici olabiliyor.

Oyunun en güzel noktası ise, keskin nişancı mekanikleri. Yazımızın en başında bahsettiğimiz o göreve hazırlık ve hazırlık sonucunda, tetiği çektiğimiz an gerçekten oyunun en güzel anlarından bir tanesi. Yani Sniper: Ghost Warrior 3, temelini çok güzel bir şekilde hazırladı fakat üstüne geri kalan her şey oldukça zayıf. Açıkçası, bu kadar çok ertelenen bir oyundan çok daha güzel şeyler beklerdik. Geliştirici ekip, bu oyunu buram buram düşük bütçeli bir oyun gibi kokutmayı başarmış. Genel olarak başarısız bir oyun olsa da, Sniper Elite ve Sniper: Ghost Warrior türünün en iyi iki oyunu. Bu yüzden, bu tip oyunları seviyorsanız, şans vermek isteyebilirsiniz.

Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 64-bit
İşlemci: i3 3240 3.4 GHz or AMD FX-6350 3.9 GHz
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 2GB or AMD Radeon HD 7850 2GB
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Sniper Ghost Warrior 3 Full Torrent İndir

Bu alana reklam verebilirsiniz!