Annabelle: Kötülüğün Doğuşu

İZLEDİM …İMDb PUANI : 7.1

James Wan’in korku sinemasına armağanı, türe gerçek anlamda yeni bir soluk getirmeyi başaran Korku Seansı ve Korku Seansı 2 filmleri gösterdiği başarı sayesinde bir evrenin kapısını açtı. Özellikle ilk filmde bir mini yan hikaye niteliği taşıyan şeytani oyuncak bebek Annabelle o kadar çok ilgi çekti ki, 2014 yılında kendi filmine kavuştu.

Gelelim filmin ne derece korkutucu olduğuna. Dürüst olalım, karşımızda bir Korku Seansı 2 yok. Ancak ilk Annabelle filmine nazaran korku açısından çıta çok daha yukarıya taşınmış. Yönetmen Sandberg, oyuncular, görüntü yönetmeni Maxime Alexandre (ki kendisi daha önce de sağlam işler çıkartmış bir isim) ve bedenen de gördüğümüz “Kötülük” sizi rahatlıkla koltuğunuza sıkıştırmak adına görevini layıkıyla yerine getiriyor.

Yapımın bu başlıktaki yeterliliğinin en büyük nedeni ise Korku Seansı, yani The Conjuring evreninden beslenişi. Kendisi için solo bir filme başlanan The Nun, yani Rahibe’nin orijinlerine dair ilk adımlar, önceki hikayelere yapılan göndermeler ve hatta benzeri korkutma teknikleri Annabelle: Kötülüğün Doğuşu’nu kaliteli bir izlencelik yapıyor. Hatta filmin kapanış jeneriği tamamlanana kadar yerinizde kalın diye de küçük bir tüyo vereyim.

 

Not: Ambar, korkuluk ve ampuller sahnesine hazır olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir