internet bağlantımızı sağlayan modemler tehdit altında

Global bilgi güvenliği kuruluşu, internet bağlantımızı sağlayan modemlerin yeni bir küresel tehditle karşı karşıya bulunduğunu duyurdu. Ev ve ofislerde kullanılan yüzbinlerce modem, VPNFilter adlı zararlı...

Global bilgi güvenliği kuruluşu, internet bağlantımızı sağlayan modemlerin yeni bir küresel tehditle karşı karşıya bulunduğunu duyurdu.

Ev ve ofislerde kullanılan yüzbinlerce modem, VPNFilter adlı zararlı bir yazılımın tehditi altında. Bu zararlı kod modem içindeki yönlendiriciden geçen trafiği izleyebiliyor ve dahası cihazı çalışamaz hale getirebiliyor. Bu tehdite karşı en hızlı alınabilecek güvenlik tavsiyesi modeminizi kapatın, 30 saniye bekleyin sonra tekrar açın.

Nedeni ise; VPNFilter kodunun büyük kısmı, geçici bellekte duruyor ve bir yeniden başlatma hareketiyle siliniyor. Yönlendiricilerin kod ve bilgileri depolamak için üç yeri vardır: Güç gittiğinde içeriğini de kaybeden normal bellek; güç kapatıldığında bile içeriğini koruyan geçici olmayan bellek ve içeriğinin değiştirilmesi nispeten zor olan firmware.

About the author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

No Comment

This post has not been commented yet.

blogyedi

blogyedi