Stephen King “O” fragmanı yayınlandı!

Stephen King’in kitabı olan “IT” (Türkçesi ile o), film oluyor. Andrés Muschietti’nin yönetmen koltuğunda oturacağı “O filmi” için fragman yayınlandı!

Yönetmen Tommy Lee Wallace
Oyuncular: Harry Anderson, Dennis Christopher, Richard Masur
Tür Fantastik, Korku
Ülke ABD

Özet ve Detaylar

1960’larda Maine’deki küçük bir kasabada, sadece uyumsuz bir grup çocuğun farkedip üzerine gittikleri ve tüm benlikleriyle yaşadıkları bir dehşet hükmeder. Şehrin çocuklarını, sokak mazgallarından dışarı uzanan, palyaço şekline bürünmüş, açıklanamaz bir dehşet tek tek avlamaktadır.

Pennywise ismini verdikleri bu yaratıkla yüzleşmiş ve bir şekilde hayatta kalmış altı oğlan ve bir kız çocuğu kendilerine Şanslı Yedili ismini takmışlardır. On yıllar sonra Pennywise hortladığında, şimdi 40 yaşlarında olan ve ABD’nin değişik yerlerine dağılmış yaşayan yedili, tekrar bir araya gelir. Dehşetle yüzleşip onu yenebilmeleri için kendi geçmişleriyle de yüzleşmeleri gerekecektir.

Stephen King’in artık çok meşhur biriyken yazdığı, müthiş kortkucu romandan uyarlanan O aslında iki bölümlük bir TV filmi. Kitabın hayranları tarafından zaman zaman yerilse bile, yeni bir jenerasyonun bu esaslı King mitosuyla tanışmasına vesile olmasıyla da ayrıca değerli bir yapım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir