Yeşil erik yaşlanmayı önler

Yazın en lezzetli meyvesi eriğin faydaları hakkında bilmemiz gerekenleri birkaç madde halinde sunuyorum sizlere. Yeşil erik, organik asit içeriği yüksek olan bir meyvedir. Tüm bu...

Yazın en lezzetli meyvesi eriğin faydaları hakkında bilmemiz gerekenleri birkaç madde halinde sunuyorum sizlere.

  1. Yeşil erik, organik asit içeriği yüksek olan bir meyvedir. Tüm bu organik asitler vücudun alkali tutulmasına yardımcıdır.
  2. Sitrik asit, vücuttaki laktik asidi etkisiz hale getirebilir, bu sayede yorgunluğu önler.
  3. Yoğurt, ayran, peynir gibi süt ürünleri ile tüketilmesi halinde kalsiyum emilimini artırır, diş ve kemik sağlığını destekler.
  4. Yumurta, et, balık gibi protein ağırlıklı besinlerle birlikte tüketildiğinde bu besinlerin asit etkisini azaltır ve nötralizasyonu destekler. Bu sayede metabolizma da destekleneceğinden kilo verme süreçlerini olumlu etkiler.
  5. Çözünebilir lif açısından zengin bir besindir. Bu sayede hem sindirimi kolaylaştırır, hemde kabızlık problemini önlemeye yardımcıdır.
  6. Anti-aging etkisi vardır, yaşlanmayı önler ve cildi yeniler. İçerdiği fitoflavonoidler ve vitaminler, bağ doku yenilenmesi hızlandırırlar. Bu sayede kilo verme süreçlerini destekler ve daha sıkı bir vücut sağlar.

About the author

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

No Comment

This post has not been commented yet.

blogyedi

blogyedi